Sastanak Ministrice Lejle Rešić i Aleksandra Mašića

Januar 24.2018 – Ministar uprave i lokalne samouprave Republike Srpske Lejla Rešić, razgovarala je sa predstavnicima Saveza Roma Republike Srpske.

Tema sastanka bila je odluka Savjeta ministara BiH o povlačenju sredstava za potrebe Roma Republike Srpske.

“Konkretno, traže pomoć Vlade Srpske da se ovaj problem riješi. Kroz Savez nacionalnih manjina uvijek smo imali dobru saradnju sa Savezom Roma, tako da ćemo i sada pokušati naći adekvatno rješenje”, rekla je ministrica Rešić.

Ona je najavila da je, u toku kalendarske godine, u planu usvajanje Strategije za nacionalne manjine, sa posebnim akcentom na Savez Roma Republike Srpske.

Sastanku je prisustvovao predsjednik Saveza Roma Republike Srpske Aleksandar Mašić i sekretar Saveza Ramo Salešević.